تشکر بی پایان از........

 با اجازه شما دوستان.

این پست را در میان پستهای سفرنامه کابل جای دادم به خاطر تشکر از دوست مهربان و استاد بزرگ شعر و سخن استاد حضرت ظریفی که براستی افتخار افغانستان و آبروی سرزمین هرات باستان هستند . جناب ظریفی لطف و محبت بی پایانشان همیشه و همیشه شامل حال من بوده و هست همیشه برای رفع اشکال  اشعارم از نظرات نیکشان کمک میگیرم  . ایشان با دیدن تصویری که من در سفرم به کابل از دستان حنا بسته دخترکی افغان که آلبالوها را به من نشان میداد گرفته بودم چون همیشه به ذوق آمدندو قطعه شعری را به زیبائی تمام سرودند و در وبلاگشان گذاشتند من ضمن تشکر از این هنرمند بی ادعا  آرزوی سربلندی و طبعی همیشه چون گل پاک و چون آب روان برایشان دارم.

  وبلاگ ایشان هست

http://www.zarifi.blogfa.com

 

 

من عین شعر و مطلب ایشان را با اجازه از خودشان اینجا کپی میکنم .

درین هجرت سراقطب شمال یعنی کشور فنلاند بانوی عصمت وعزت اهل قلم همزبان عزیزی که اوشان را با دوستان الفت شعری وادبی هست  شهلا جان ایزدی چند ماه قبل عازم افغانستان با شوهر محترم شان گردیده موقع بر گشت تحفه های تصویری وخاطراتی از سفر کابل دارند سرودم تولدیست از خاطرات سفر این هموطن آگاه که امید دوستان نیز از تماشای این تصاویر و گذارش زیبا لذت ببرند.

http://shahla-ezadi.persianblog.ir/

دودست اشنا من را چه خوش غرق تماشاکرد

فـضـای باغ جـنـت را به اعـجـازی محـیا کرد


وطـن یاد آمـدم آری هــرات باسـتـان آنـجـاست

ســــرود بـاغ آلــو را نــوای آرزو هــا کــــرد


بـیـاد آنـکه انـگـشـتـش حنای خون  عا شـق بود

تـپــش در دل فــکــنــد و شورش قلبم محیاکـرد


کــه، تـــا ،با بـوسهء رخـسارمیگونش مددجستم

نــگـاه ، تـنـد وتـیــزی از پـس زلـف چـلـیـپاکرد


نــوای قـا صــدی از شـهــر عـشــق و کابل زیبا

بـه غــربــت تـا میسر شد، مرا شیدای در یا کرد


وشـهــلا ایـزدی برگشت از سـیـر وسـیـا حت ها

سـلامـت بـاشـد ایـن محبـوب تا، سـیر، دل ما کرد


روز 4 شنبه شهرتامپره کشور فنلاند حضرت ظریفی

/ 18 نظر / 65 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خانه پدر

شهلای نازنین شعرزیبایی از حضرت ظریفی دراینجا آوردید . عکسها و مطالب نوشته شده خودتان را هم خواندم بسیار جامع بود و برای من تازگی داشت . ممنونم [گل]

شکریه عرفانی

سلام شهلای عزیز . من هم مدتها ست گم شده ام . با این حساب تساوی حال داریم شاید. در هر حال خوش شدم از دیدنتان .

ح ب ی ب

سلام : این عکس ها من را یاد کابل انداخت . چقدر که پیاده از همین شاراو تا سفارت ایران گز نکردیم و تا وزارت خارجه . هنوز هم هوای کابل توی ریه های من هست .

ناهيد پشردوست

سلام عزيز خوش شدم آمدي قدمها بالاي چشم ويبلاگ زيپايي داريموفق باشى جانم [گل][گل][گل][گل]

جاویدنشاطی

شهلاجان سلام ازآب وهوای شمالی خدمت ات تقدیم میکنم خداکند که جوروصحت مندباشیدبه وبلاگ ات سری زدم خیلی زیادخوشم آمد خواستم یک پیام حضورت تقدیم بکنم به امیدموفقیت های هرچه بیشترتان درتمام امورات زنده گی ! به امان خداباشید.

پسر افغان

سلام استاد محترم تشکر از این که به وبلاگ من آمدن غزل زیبا را خواندم و لذت بردم همچنین خوش استم که با شما آشنا و از وبلاگتان دیدن کردم نویسا بمانید

زهرا

از اینکه سفر نامه ایت رو م یخونم خوشحالم. سفر در واقع یکی از بزرگ ترین و بهترین کارهایی که آدم توی زندگی اش انجام می ده و سفر نامه کمک می کنه هرگز فراموشش نکنیم.

جاویدنشاطی

خواهرنهایت گرامی مجددآسلام تقدیم میکنم خداکندکه ازگزند روزگار درامان باشید.امیدواراستم وقتی که به افغانستان دوباره میامدید برادرکوچک تان رانیزدرجریان بگذاریدتابتوانم ازشماپذیراکنم وبه کلبه غریبانه خویش که درشمالی است دعوت تان کنم. به امیددیدارتان خدا حافظ تان خوش وخرم باشید. نوت: من شمارادروبلاگ خودلینک کردم آرزودارم که مرانیزلینک کنید.

یاشیل

نویسنده و شاعر ارجمند سرکار خانم ایزدی با سلام و عرض ارادت خاطرات دلنشین و همراه با صداقت شما را با جان و دل خواندم.خاطرات تلخ و شیرینی که همه اش برایم شیرین تر از عسل بود.سفر به کابل و آن هم از مسیر ترکیه و خاطراتی که با خود گفتنی های بسیار و نکته های جالبی داشت.حتی در خاطرات تان ار ترکان آذربایجان ایران هم یاد کرده اید و این هم از آزاد اندیشی شما نشات می گیرد.برای من هم تاریخ و ادبیات افغانستان زیبا و دوست داشتنی است.بر شما هزاران درود و سلام.

رامين

سلام دوست عزیزم بروز هستم تشریف بیاورید در زم در ابن سایت چت روم هم فعال شد.